Lambert 24 FN/BN

Baymak Lambert 24 FN/BN Hata Kodları

Lambert 24 FN kombiler hermetik kombilerdir. Lambert 24 BN model kombiler ise bacalı kombilerdir.

 

 1. E01 Arıza Kodu Ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Genel anlamda karşılaştığımız en önemli arızalardan biridir. Gaz yokluğu ateşleme arızası olarak adlandırılır. Arıza hakkında bilgi almak veya servis öncesi yapılacakları öğrenmek için Lambert 24 FN/BN E01 hatası linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunudur.
 • Çözüm Aşırı ısınma limit termostat sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Önce kombi altındaki tesisat vanaları kapalı ise açın. Bu anlamda dikkat etmeniz gereken şey en az 3 petek vanasının açık olmasıdır. Bu kontrollerden sonra da düzelme durumu olmaz ise cihaza birkaç defa reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında da düzelme durumu olmaz ise kombi su basıncına bakın, düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. İşlem ve kontroller bitiminde sorun hala devam etmekte ise; ana eşanjör kireçlenmiş, pompa sıkışmış, sensör-kart arızalı, üç yollu vana arızalı, kalorifer filtresi tıkalı veya tesisat tıkalı olabilir. Bu konuda servis yardımı almanız gerekmektedir.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtarı sorunudur. (atık gaz sistem sorunu)
 1. E05 Arıza Kodu Kalorifer sensörü problemidir.
 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su sensörü problemidir.
 • Çözüm Karşımıza çıkan bu arıza kodunda cihazdan sıcak su alamayız. Teknik olarak sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Yalnız sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Sistemdeki suyun yetersiz olduğunu anlatan arıza kodudur.
 • Çözüm Tesisattaki su basıncı düşüktür. Bar göstergesine bakarsanız bar değerinin 1 değerinin altında olduğunu görürsünüz. Bu arıza durumunda sisteme su basmanız gerekmektedir. Lambert 24 FN/BN model kombinin sağ alt tarafındaki bar göstergesinin hemen arkasına doğru mavi doldurma musluğu vardır. Lambert 24 FN/BN kombiye su basma linkini tıklayarak da detaylı bilgi öğrenip işlemi uygulayabilirsiniz.
 1. E25/E26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj sorunudur.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşma sorunudur.
 • Çözüm Dairede gaz olmasına rağmen cihazın alevi algılamadığını ve bu sebeple de cihazda alev oluşumu olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı birkaç kez “R” tuşuna basarak resetlemelisiniz. Resetleme işlemi sorun düzelmedikçe 3 kez daha tekrar edilebilir. Yine de sonuç değişmiyorsa servis yardımı alınmalıdır. Anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz grubu sorunu olabilir. Uzman servis ekipleri sorunu yerinde görüp tespit yapar ve ona göre sizi bilgilendirerek onayınız dahilinde çözüm işlemini sağlar.
 1. E96 Arıza Kodu Voltaj düşüklüğü sebebi ile kapanma sorunudur.

Sosyal Medya Hesaplarımız

WhatsApp'ten Ulaşın!