Üsküdar Vaillant Servisi Telif

Ferroli Radyatörlerin Havasını Alma

Radyatörlerde oluşan bazı durumlar sebebi ile çalışma yani ısıtma durumu söz konusu olmaz. Bahsettiğimiz durum Ferroli radyatörlerin hava yapmasıdır. Yalnız şunu da belirtmek isteriz ki her ısıtma yapmadığı durumlarda petekte hava var ve Ferroli petekten hava alma işlemi gerekiyor denilemez. Bu nedenle de sizlere bu konuda bilgiler aktarabilmek amacı ile sayfamızı oluşturma kararı aldık. Ferroli Radyatörlerin Havasını Alma konusundaki bilgileri Ferroli Teknik Servis olarak sizlere sunalım.

Ferroli kalorifer havasını alma videosunu izleyerek de bilgiler alabilirsiniz.

 

Radyatörün hava yaptığı durumlar genellikle yeni tesisat döşemesi ya da tesisat suyunun değiştirilmesidir. Her iki işlem sonrası kaloriferler hava yapar ve ısıtmada sorun yaşanır. Peki bu işlemler radyatörlerin hava yapmasına neden oluyor ise radyatörlerin hava yaptığını nasıl anlayabiliriz? Hemen o konuda bilgiler sunalım sizlere… Eğer bir Ferroli radyatör hava yaptı ise üst kısımları ısıtma yapmaz. Ya da sağdan sol kısma doğru ısıtmama durumu söz konusu olur. Bu her iki durumda radyatörlerin hava yaptığını anlayabiliriz ve bu gibi durumlarda direk olarak Ferroli Radyatörlerin Havasını Alma işlemini uygulayabiliriz. Çoğu tüketicimiz bu konuda bilgi sahibidir. Fakat bu konuda bilinçli olmayan tüketicilerimiz de vardır. Bizler de işte bu durumda neler yapılır petek havası nasıl alınır sizleri bilgilendireceğiz. Öncelikle hava yapan radyatörünüzün başına geçtiğinizde sağ ya da sol üst yan kısmına bakınız. Orada hava almak için hava alma anahtarının girebileceği ya da düz tornavidanın girebileceği bir yer göreceksiniz. Bu bölümü açmadan önce hava alma işlemi sonrası su geleceğini düşünerek altına bir kap tutmalısınız. Açılan bölümün altına kabı tutun ve su gelene kadar bekleyin.

petekten-hava-alma-islemi

kaloriferden hava alma

Su geldikten sonra kalorifer havasını almış olursunuz. Bir de şu bilgiyi sunmak isteriz ki eğer işlemi yaptığınız sırada petekler açık durumda ise yani ısınır durumda ise akan su sıcak olur dikkatli olmalısınız. Diğer durumlarda ise su zaten soğuk olur herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. İşlemi bu şekilde hava yapan radyatörlerinize uygulayabilirsiniz. Ferroli Radyatörlerin Havasını Alma işlemi bu şekilde başarılı bir yöntemle tamamlanmış olur. İşlemi eğer yapamadıysanız Ferroli Servisi‘ni arayabilirsiniz.

 

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang