Üsküdar Vaillant Servisi Telif

Ferroli Econcept Arıza Kodları

Ferroli Econcept Arıza Kodları ile alakalı bilgileri sizler için bu sayfamızda sunduk.

Ferroli Econcept Arıza Kodları hakkında bilmek istedikleriniz için sayfamızı incelemeniz yeterlidir.

Econcept A01 Arıza Kodu: Cihazda brülörün çalışmadığını yani ateşlemediğini gösteren hata kodudur. Ekranda beliren bu hata kodunda cihaz çalışmaz. Bunun sebebi gaz gelmiyor olmasıdır. Gaz girişlerine bakmalısınız. Gaz vanaları kapalı ise açmalısınız. Açık olmasına rağmen yine de bu sorun yaşanıyor ise şebeke basıncı yetersiz olabilir ya da gaz valfi arızalı olabilir. Econcept Kombi Servisi’ni aramalısınız.

A02 Arıza Kodu: Brülörün kapalı olmasına rağmen alevin hala var olduğunu gösteren arıza kodudur. Brülör yanmadığı halde alev kendiliğinden oluşur. Bu da muhtemel kart arızasıdır. Parça tamir ya da değişimi gerekeceği için de Econcept Servisi ile görüşmelisiniz.

A03 Arıza Kodu: Fazla sıcaklık söz konusu olduğundan korumanın devreye girdiği hata kodudur. Yani bu durumda kalorifer sensörü arızalı olabilir. Econcept Servisi’nden yardım almalısınız.

econcept-hata-kodlari

econcept ariza kodlari

A04 Arıza Kodu: Duman tahliye emniyetinin devreye girdiğini gösteren hata kodudur. Bu sorun yaşandığında ve bir gün içerisinde 3 defa tekrar ettiğinde baca tıkalı diyebiliriz. Ya da baca çekişi yeterli değil diyebiliriz. Cihazı çalıştırmamalı biran önce Econcept Servisi’ni aramalısınız.

A05 Arıza Kodu: Fan korumasının devrede olduğunu belirten hata kodudur. Bu sorun 1 saat içerisinde eğer aralıksız olarak ekranda yer alırsa fan arızalı diyebiliriz. Ya da 230 volt besleme gerilim sorunu da olabilir. Yani bu durumda kullanıcı olarak Econcept Kombi Servisi ile görüşmelisiniz.

A06 Arıza Kodu: Ateşleme işlemi sonrasında alevin yetersiz kaldığını gösteren hata kodudur. Bu durum iyonizasyon sorunu olarak da bilinir. Yani alev düzensiz geliyordur ya da gaz valfinde problem vardır. Duman kanalları tıkalı da olabileceği için servis yardımı almalısınız.

F07 Arıza Kodu: Duman ısısının normal değerden fazla olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda bacanın tıkalı olabilme seçeneği vardır ya da baca çekişi yeterli gelmiyordur. Bu hata kodunu veren cihaz çalıştırılmalı ve biran önce Ferroli Kombi Servisinden yardım alınmalıdır.

 F10 Arıza Kodu: Çıkış sensör 1 arızası anlamını taşıyan hata kodudur. Sensörde sorun olabilir, kablolarda kopukluk ya da kısa devre olabilir. Buna servis müdahale etmelidir. Bu nedenle de Econcept Teknik Servisi aramalısınız.

F11 Arıza Kodu: Gidiş sensör problemi demektir. Bu durumda da yine sensör arızası, kablo kopukluğu ya da kısa devre durumu söz konusu olabilir. Econcept Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

F12 Arıza Kodu: Sıhhi sensör sorununun mevcut olduğunu bildiren hata kodudur. Bu sorun yaşandığında sensör, kablo tesisatında kopma ya da kısa devre durumu söz konusu olabilir. Siz kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezsiniz bu nedenle de Econcept Servisi’ni aramalısınız.

F13 Arıza Kodu: Duman sensör sorunu olduğunu bildiren hata kodudur. Sensörle alakalı sorun olduğu için yine aynı şekilde sensör, kablolar kopuk ya da kısa devre durumu olabilir. Ferroli Kombi Servisi’ni arayabilirsiniz.

Ferroli Econcept Arıza Kodları konusundaki bilgilerimiz bu sayfamızda devam etmektedir.

F14 Arıza Kodu: Çıkış sensör 2 arızasının mevcut olduğu hata kodudur. Sensör sorunu olduğu için kablolarda kopma, kısa devre durumu ya da sensör arızası söz konusu olabilir.

F15 Arıza Kodu: Fan motorunda sorun olduğunu gösteren hata kodudur. 230 V besleme geriliminde yetersizlik söz konusu ya da fanda arıza söz konusu olduğu için bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu duruma ancak servis müdahale edebilir.

F34 Arıza Kodu: Besleme geriliminde sorun olduğunu yani voltajların 170 V dan az olduğunu belirten hata kodudur. Elektrik şebekesi kontrol edilmelidir. Yani bunun için bi elektrikçi çağırmanız gerekmektedir. Sonrasında direk olarak Ferroli Econcept Servisi’nden yardım almalısınız. Ayrıca önerimiz regülatör cihazı kullanarak voltajı dengede tutmanızdır.

F35 Arıza Kodu: Şebeke frekansının normal çalışmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda elektrik şebekesinde sorun olduğu için direk olarak elektrikçi ile görüşmelisiniz. Sorun çözümlenemiyorsa da Econcept Teknik Servisi aramalısınız.

Econcept F37 Arıza Kodu: Econcept kombide en sık karşılaştığımız problemdir. Açıklaması ise kombi su basıncının düşük olmasıdır. Yani kombi basıncı şuanda muhtemelen 0,6 barın altındadır. Olması gereken değer ise 1,5 bardır. Kombiye su basmalısınız. Kombiye 1,5 bar kadar su bastığınızda bir de resetleme işlemi yaparsanız sorun çözüme ulaşacaktır. Ferroli Econcept Arıza Kodları arasında en sık karşımıza çıkabilecek bir durumdur ve genelde servis müdahalesi gerektirmez.

F39 Arıza Kodu: Harici sonda sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Sensör problemi söz konusu olabilir, cihaz kısa devre yapmış olabilir ya da kablo bağlantılarında kopma meydana gelmiş olabilir. Bu duruma kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz. Bu nedenle de önerimiz Econcept Servisi’ni arayarak yardım istemenizdir.

A41 Arıza Kodu: Sensörlerin konum bilgisi verdiğini belirten hata kodudur. Bu durumda çıkış sensörünün boru ile bağlantısı yoktur yani kesik durumdadır. Sizler de bu sorundan kurtulmak amacı ile Ferroli Econcept Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F42 Arıza Kodu: Kalorifer sensörünün doğru yani normal bir şekilde çalışmadığını belirten hata kodudur. Bu durum sensör problemi olarak da bilinir. Kaloriferlerinizde ısınma olmaz. Bu soruna biran önce çözüm bulmak için Ferroli Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Ferroli Econcept Arıza Kodları konusunda sorunlarınıza çözüm için ya da sorularınıza yanıt için bizleri arayabilirsiniz.

 

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang