Üsküdar Vaillant Servisi Telif

Ferroli Divatop Arıza Kodları

Ferroli Divatop Arıza Kodları konusunda aradığınız bilgiler sayfamızda yer almaktadır.

Divatop A01 Arıza Kodu: Ekranda beliren bu hata kodunun anlamı cihazın ateşleme yapmamasıdır. Yani bu durumda Divatop kombi hiçbir şekilde çalışmaz. Gaz vanalarına bakmalı vanalar kapalı ise açmalısınız. Vanalar açık yine de kombi bu uyarı kodunu veriyor ise Divatop Kombi Servisi’ni aramalısınız. Ferroli Divatop Arıza Kodları konusunda karşımıza sıklıkla çıkmaktadır.

A02 Arıza Kodu: Cihaza gelen alevin düzensiz olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda direk olarak Ferroli Teknik Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

A03 Arıza Kodu: Eşanjörün korumada olduğunu bildiren hata kodudur. Cihaza yapacağınız herhangi bir müdahale yoktur. Bu nedenle de Ferroli Divatop Servisi’ni aramalısınız.

divatop-hata-kodlari

divatop ariza kodlari

F04 Arıza Kodu: Baca termostatında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Ferroli Kombi Servisi’ni arayarak yardım istemelisiniz.

F05 Arıza Kodu: Hava akışında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihazın prosestatı arızalı diyebiliriz. Çözüm için Divatop Servisi’ni aramalısınız.

A06 Arıza Kodu: Kombide her 4 dakikada bir 5 kez alev yokluğu oluştuğunu bildiren hata kodudur. Cihaz bu durumda sürekli olarak devreye girip çıkar. Bu sorundan kurtulmak adına da Divatop Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

F10 Arıza Kodu: Tesisat devresi ısıtma sensöründe sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda kaloriferleriniz ısıtma yapmaz. Sensör değişimi gerekeceği için de ’ni aramalısınız.

F11 Arıza Kodu: Sıcak su sensöründe sorun olduğunu gösteren hata kodudur.  Bu durumda cihazdan sıcak su da alamazsınız. Sorunu çözümletmek amacı ile de Divatop Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

F14 Arıza Kodu: Cihazda emniyet sensörü sorunu olduğunu gösteren hata kodudur. Sorunun çözümlenmesi için Divatop Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Ferroli Divatop Arıza Kodları ile alakalı sunulan bilgiler devam etmektedir.

F34 Arıza Kodu: Besleme gerilim sorunu olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda voltaj düşüktür ya da yüksektir ve öncelikle elektrikçi çağırmanız gerekmektedir. Regülatör kullanmanız bu durumda tavsiyemizdir. Yalnız cihaz bu sorunu yaşattırıyor ise parçalarında sorun olabilir ve bu nedenle de Divatop Kombi Servis’ini aramanız gerekmektedir.

F35 Arıza Kodu: Cihazda frekans sorunu olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden direk olarak Divatop Servisi’ni aramalısınız.

Divatop F37 Arıza Kodu: Bu hata kodu düşük basınç hatası demektir. Yani tesisattaki su azalmış ya da bitmiştir. Bu durumda cihaz arızaya geçer ve çalışmaz. Sorunun çözümlenmesi adına da kullanıcı olarak tesisata yani kombiye su basmanız gerekmektedir. İşlemi kendini dolum vanası ile çok kolay yapabilirsiniz. İşlem sonrasında cihazı resetlerseniz sorun çözümlenir. Ferroli Divatop Arıza Kodları ile alakalı sunulan bilgilere devam edelim.

F39 Arıza Kodu: Harici sensörde sorun olduğunu gösteren hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekeceğinden Divatop Servis’inden yardım almanız gerekmektedir.

F40 Arıza Kodu: Tesisattaki su basıncının yüksek olduğunu gösteren hata kodudur. Yani olması gereken basınç 1,5 iken bu basınç değeri 2,7 barın üzerindedir. Basıncı düşürerek sorunu çözümleyebilirsiniz. İşlemi kaloriferlerden hava alarak sağlayabilirsiniz.

A41 Arıza Kodu: Sensör korumasının bağlı olmadığı kopuk durumda olduğunu gösteren hata kodudur. Bu durumda Divatop Servisi’ni arayarak yeniden bir bağlantı için yardım almalısınız.

A42 Arıza Kodu: Sensörlerden alınan hata nedeni ile kombi kendini bloke etmiş durumdadır. Bu durumla alakalı Divatop Servisi ile görüşmelisiniz.

F47 Arıza Kodu: Basınç sensörünün korumasının açık durumda olduğunu fakat bağlı olmadığını belirten hata kodudur. Bu sorunla karşı karşıya kaldığınızda direk olarak Divatop Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F50 Arıza Kodu: Moduleg in bağlı durumda olmadığını ve kopuk olduğunu gösteren hata kodudur. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman Ferroli Servisi’ni aramalısınız.

Ferroli Divatop Arıza Kodları konusunda anlamadığınız olursa ya da yardım almak istediğiniz bir durum olursa bizleri arayabilirsiniz.

 

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang